מדריך להכנת ממולאים מנצחים

כולם אוהבים לאכול ממולאים, במטבחים רבים יש מנות מסורתיות של ממולאים שונים, לרוב במילוי אורז, בשר וירקות שונים. עם זאת, רבים נמנעים מהכנת ממולאים בגלל הטרחה הכרוכה בכך, לכן כדאי לדעת כי יש גם מתכונים פשוטים וקלים, וכל אחד ואחת יכולים לשדרג את המטבח הביתי שלהם ולהכין מנה מנצחת וטעימה, עם או לא בשר.

איזה ירקות מתאימים לממולאים?

ממולאים אפשר להכין ממגוון ירקות העונה, בין היתר מפלפלים אדומים, ירוקים או צהובים, מקישואים, מבצל, מכרוב, מתפוחי אדמה, מכרשה, מסלק, מחצילונים קטנים וכמובן מעלי גפן. כדאי לדעת כי בכל מטבחי העדות והעמים ניתן למצוא ממולאים, אחד המאכלים האהובים והטעימים ביותר, הממולאים מוסיפים הרבה צבע וטעם בכל ארוחה ותורמים לאווירה ביתית מסורתית וחמימה.

לאחר שבחרתם את הירק שברצונכם למלא, אפשר כמובן למלא ירקות שונים לאותה ארוחה, חשוב להכין את הממולאים היטב על מנת שלא יהיו תפלים, דייסתיים, חסרי טעם או יבשים מדי. הטריק להכנת ממולאים מנצחים הוא בישול ארוך למשך כשעה, כאשר לא נותנים לסיר לרתוח אלא מבשלים על אש נמוכה כך שרואים בעבוע קל של הנוזלים. לאחר כחצי שעה עד שעה יש לסגור את הגז ולהניח לתבשיל לנוח לפחות לשעה נוספת, עדיף שעה וחצי.

איך להכין את הירקות למילוי

הירק הנחשב לקל ביותר למילוי הוא ללא ספק הפלפל, יש לבחור פלפלים קשיחים בגודל בינוני עד גדול, לחתוך את הראש של הפלפל ולנקות אותו ביסודיות. אין לזרוק את ראש הפלפל מאחר ומשתמשים בו לכיסוי הממולא. אם בחרתם להכין קישואים ממולאים כדאי לחתוך את הקצה העליון והתחתון של הירק, לרוקן את תוכנו בזהירות, ואת בשר הקישוא כדאי לשמור לרוטב.

להכנת כרוב ממולא כדאי לרכוש כרוב בלאדי עם עלים גדולים ודקים, חשוב לחלוט את עלי הכרוב מספר דקות במים רותחים כדי שהעלים יהיו גמישים ונוחים למילוי. אם אתם מתכננים להכין בצל ממולא, חשוב לרכוש בצלים גדולים, לקלף אותם בלי להסיר את הראש שלהם, לחרוץ פס עמוק לאורכם ולבשל במים רותחים למשך 5-6 דקות. לאחר מכן יש לחתוך את ראש הבצל, לפרק לעלים, להניח תערובת מילוי בצורת קבב קטן ולגלגל.

כל ירק מחייב טיפול מעט שונה, לכן חושב לקרוא בקפידה את המתכון ולעקוב אחריו בדיוק.

תערובת למילוי

תערובת מומלצת למילוי ממולאים כוללת בשר (בקר, עוף או הודו טחונים), אורז (לא חובה), בצל, עשבי תיבול ותבלינים לפי הטעם. על כל כוס בשר כדאי להוסיף חצי כוס אורז, האורז מנפח את הממולאים והוא גם מוזיל עלויות. את התערובת למילוי אפשר להכין גם עם בורגול, אפשר להכין מנה טבעונית ללא בשר.

חשוב להכין רוטב עגבניות עשיר וטעים, לאחר מכן מסדרים את הממולאים בסיר רחב ועמוק, מוסיפים מים לכיסוי, כדאי לסגור את ראש הפלפלים, להביא לרתיחה ולאחר מכן לבשל על אש נמוכה כחצי שעה עד שעה.